-

1
Mistrovství světa 2005 v Rakousku - skupina D: Švýcarsko - Česko 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Čeští hokejisté zlomili soupeře přesilovkami (01.05.2005) - V í d e ň - Kdo by po úvodní desetiminutovce čekal, že budou mít čeští hokejisté se Švýcary takovou práci. Jenomže místo navyšování hladce vybudovaného náskoku dva nula přišlo snížení a dlouhá přetahovaná o těsný výsledek. Český tým nakonec uklidnil v přesilovce v úvodu.......pokračování
-
2
Mistrovství světa 2005 v Rakousku - skupina D: Česko - Německo 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Hokejisté vyhráli, přišli však o Jágra (03.05.2005) - V í d e ň - Krutou daň si vybral druhý zápas českého týmu na mistrovství světa. Hokejisté sice nepříjemné Němce udolali, přišli ale o svou nejzářnější hvězdu. Ve druhé třetině se po něm ohnal obránce Schauer a sekl ho holí do malíčku na levé ruce. Jágr okamžitě odjel do.....pokračování

3
Mistrovství světa 2005 v Rakousku - skupina D: Česko - Kazachstán 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Trápení s Kazachy rozhodl Hemský (05.05.2005) - V í d e ň - Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa ve Vídni i třetího soupeře a bez ztráty bodu vyhráli základní skupinu D. Na hubené vítězství 1:0 nad Kazachstánem se ale hodně nadřeli. Vděčí za něj Aleši Hemskému, který v polovině zápasu vstřelil jedinou branku,.......pokračování

4
Mistrovství světa 2005 v Rakousku - Osmifinálová skupina E: Česko - Slovensko 5:1 (2:0, 3:1, 0:0).
To byla jízda! Češi deklasovali Slováky (07.05.2005) - V í d e ň - Dvaadevadesát vteřin druhé třetiny rozhodlo česko-slovenské derby. Čeští hokejisté třemi zásahy vyhnali Rastislava Staňu z branky a zvýšili své vedení na 5:1. V zápase proti silnému výběru našich východních sousedů herně dominovali a nakonec vyhráli přesvědčivě.....pokračování

5
Mistrovství světa 2005 v Rakousku - Osmifinále, skupina E: Česko - Rusko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
První ztráta. Hokejisté podlehli Rusku (08.05.2005) - V í d e ň - Čeští hokejisté na mistrovství světa poprvé narazili. Podlehli Rusku v utkání, ve kterém přes polovinu hrací doby jasně dominovali. Rozhodly přesilovky. Češi nevyužili ve třetí třetině dvojnásobnou výhodu, načež v oslabení inkasovali rozhodující gól na 1:2.....pokračování

6
Mistrovství světa 2005 v Rakousku - Osmifinále, skupina E: Česko - Bělorusko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Hokejisté Bělorusy smetli, jdou na USA (10.05.2005) - V í d e ň - Čeští hokejisté vybojovali kýžené druhé místo v osmifinálové skupině E a zajistili si tak, že se nemusejí stěhovat na čtvrtfinále do Innsbrucku. Bělorusko smetli jednoznačně 5:1, když po celý zápas jasně diktovali tempo hry. Ve čtvrtfinále čekají Čechy stejně.......pokračování

7
Mistrovství světa 2005 v Rakousku - Čtvrtfinále MS: Česko - USA 3:2 (0:1, 0:1, 2:0) na samostatné nájezdy
Ručinský poslal český tým do semifinále! (12.05.2005) - V í d e ň - Čeští hokejisté jsou po dvou letech konečně v semifinále mistrovství světa. Bitvu s USA ve Vídni rozhodly až samostatné nájezdy. Češi doháněli dvoubrankové manko až v závěrečné třetině, kdy vynikajícího gólmana DiPietra pokořili Židlický a Špaček. Jediný gól....pokračování

8
Mistrovství světa 2005 v Rakousku - Semifinále hokejového MS: Česko - Švédsko 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Fantazie: Česko bude bojovat o zlato! (14.05.2005) - V í d e ň - Nádhera! Čeští hokejisté se po čtyřech letech probojovali do finále světového šampionátu a v neděli budou bojovat o vytoužené zlato s Kanadou. Dramatické semifinále se Švédskem dospělo až do prodloužení, ve kterém rozhodl útočník Radek Dvořák.....pokračování

9
Mistrovství světa 2005 v Rakousku - Finále mistrovství světa: Česko - Kanada 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Hokejisté mají po čtyřech letech zlato! (15.05.2005) - V í d e ň - Po čtyřech letech se hokejové Česko může pyšnit přívlastkem mistr světa. V parádním finále tým přehrál silnou Kanadu a zároveň ji tak překazil šanci na zlatý hattrick. Dovedl ho k tomu brzký gól Václava Prospala, disciplína, nezměrná vůle po vítězství a pojistky......pokračování